Opis metody wazektomii

Szanowni Pacjenci

Po wielu naszych wspólnych rozmowach, dyskusjach, najczęściej prowadzonych w czasie zabiegu wazektomii, postanowiłem pokazać przyszłym Pacjentom jak przebiega sam zabieg WAZEKTOMII. Taka jest najczęściej ich prośba. I druga prośba bardzo często powtarzana, to ‘panie doktorze niech pan nie pokazuje tego filmu na stronie internetowej, bo strach go oglądać ”może co najwyżej jakieś zdjęcia..Jest to zabieg najliczniej przeprowadzany na świecie. Dotychczas przeprowadzono ponad 70 000 000 takich zabiegów. I ta właśnie ogromna liczba Mężczyzn najbardziej obawia się dolegliwości bólowych(zabieg bezbolesny) po zabiegu. Czasami pytam ich, „czy dostałeś kiedyś piłką w brylanty?” Jeżeli porównasz uderzenie piłką ze znieczuleniem i bólem po wazektomii, to w tym drugim przypadku to są pieszczoty. Jako mężczyźni w porównaniu do kobiet nie mamy często do czynienia z bólem - tym bardziej w tej okolicy- w porównaniu do Kobiet. Natomiast najczęstszym powodem który uzasadnia decyzję wykonania wazektomii jest: nie chcę już więcej truć mojej partnerki/żony tabletkami antykoncepcyjnymi, oraz nie planujemy już więcej dzieci. To są dwie główne przyczyny podjęcia decyzji wykonania wazektomii.

... Na zdjęciach przedstawiam krok za krokiem jak przebiega procedura wazektomii, włącznie z rzuceniem okiem na nasz piękny

Wilanów.

Wyjaśnienie co do procedury wazektomii!!!

Zastosowanie w czasie zabiegu wazektomii, szwów chirurgicznych, służy jedynie do zablokowania dwóch końców wyciętego nasieniowodu. Meritum zabiegu jest wycięcie kawałka nasieniowodu.

Całość patrzenia obiektywu w aparacie to jest 6-8 mm, chociaż na zdjęciu wygląda to nieco w powiększeniu. Na jednym ze zdjęć gdzie pokazano zakończenie zabiegu trudno dostrzec mikro blizny na powierzchni skóry moszny. Podobnie nie spostrzeżemy tam żadnego szwu. Nie widać też żadnej strzykawki z igłą. Więc przyjrzyjmy się procedurze „Total vascetomy” razem. Na zdjęciach poniżej nie widać momentu zakładania szwów chirurgicznych na nasieniowód, wycinania kilku milimetrów nasieniowodu i wykonania mikrokoagulacji ujść nasieniowodów, mimo że czynności te są wykonywane. Podyktowane to zostało prośbą wrażliwych pacjentów, żeby nie umieszczać na zdjęciach tych wymienionych procedur.

Aktualizacja 2016

Total Vasectomy, czyli Totalna Wazektomia jest to metoda którą stosujemy po przeanalizowaniu Światowego Raportu o wazektomii. Jest to raport oparty na 275 najważniejszych pracach przeanalizowanych od 1949 roku. Raport po dokładnym przetłumaczeniu został opublikowany na naszej stronie. Korzystają z niego zarówno pacjenci jak i lekarze. Nasza metoda polega na tym, że po wyizolowaniu nasieniowodu, część nasieniowodu jest wycinana, na dwa końce nasieniowodu zakładane są szwy chirurgiczne. Procedura ta dotyczy każdego nasieniowodu. Ujścia nasieniowodu są koagulowane specjalnym koagulatorem przeznaczonym do wazektomii.

Wazektomia krok po kroku
  • Pałac Wilanowski w Wilanowie. Odległość od Gabinetu 400m.
    Pałac Wilanowski w Wilanowie. Odległość od Gabinetu 400m.
  • Za chwile przyjdzie pacjent. Ogólny widok gabinetu
    Za chwile przyjdzie pacjent. Ogólny widok gabinetu
  • Krótka rozmowa z Pacjentem przed zabiegiem wazektomii
    Krótka rozmowa z Pacjentem przed zabiegiem wazektomii
  • Na zdjęciu jeden z Pacjentów, który na zabieg zabrał ze sobą Żonę.
    Na zdjęciu jeden z Pacjentów, który na zabieg zabrał ze sobą Żonę.
  • Stolik z kilkoma narzędziami
    Stolik z kilkoma narzędziami
  • Ogólny schemat przebiegu nasieniowodu. W tym przykładowym miejscu, zakładane są szwy chirurgiczne a kilka mm nasieniowodu jest wycinane (A?).
    Ogólny schemat przebiegu nasieniowodu. W tym przykładowym miejscu, zakładane są szwy chirurgiczne a kilka mm nasieniowodu jest wycinane (A?).
  • Klem okienkowy służący do uchwycenia nasieniowodu.
    Klem okienkowy służący do uchwycenia nasieniowodu.
  • Aparat do znieczulenia bez użycia strzykawki i igły. Środek znieczulający wstrzykiwany jest pod ciśnieniem w okolice nasieniowodu.
    Aparat do znieczulenia bez użycia strzykawki i igły. Środek znieczulający wstrzykiwany jest pod ciśnieniem w okolice nasieniowodu.
  • Można znieczulić własny palec w razie potrzeby..
    Można znieczulić własny palec w razie potrzeby..
  • Tym razem Operator zastanawia się czy zabieg będzie trwał 7 minut, czy nawet 30 min, a to zależy od warunków anatomicznych Pacjenta. Widać ekran oddzielający , przez który cały czas w trakcie przebiegu wazektomii rozmawiamy najczęściej o tym czym zajmuje się pacjent, co robi partnerka, jak też o dzieciach czy dobrze uczą się w szkole , jeżeli już chodzą do szkoły.
    Tym razem Operator zastanawia się czy zabieg będzie trwał 7 minut, czy nawet 30 min, a to zależy od warunków anatomicznych Pacjenta. Widać ekran oddzielający , przez który cały czas w trakcie przebiegu wazektomii rozmawiamy najczęściej o tym czym zajmuje się pacjent, co robi partnerka, jak też o dzieciach czy dobrze uczą się w szkole , jeżeli już chodzą do szkoły.
  • Najpierw delikatna dezynfekcja.
    Najpierw delikatna dezynfekcja.
  • Jednomasztowca przyklejamy plastrem do powierzchni brzucha, żeby nie przeszkadzał w czasie zabiegu.
    Jednomasztowca przyklejamy plastrem do powierzchni brzucha, żeby nie przeszkadzał w czasie zabiegu.
  • Próba znalezienia nasieniowodu i zaprzyjaźnienia się z nim
    Próba znalezienia nasieniowodu i zaprzyjaźnienia się z nim
  • Nasieniowód jest dobrze wyczuwalny pod powierzchnią skóry, nawet lekko się uwypukla.
    Nasieniowód jest dobrze wyczuwalny pod powierzchnią skóry, nawet lekko się uwypukla.
  • Początek znieczulenia. Środek znieczulający dostaje się pod powierzchnie skóry pod pewnym ciśnieniem co odczuwane jest jak pstryknięcie z gumki recepturki. Po ostatnim pstryk-pstryk po jednej sekundzie możemy kontynuować zabieg.
    Początek znieczulenia. Środek znieczulający dostaje się pod powierzchnie skóry pod pewnym ciśnieniem co odczuwane jest jak pstryknięcie z gumki recepturki. Po ostatnim pstryk-pstryk po jednej sekundzie możemy kontynuować zabieg.
  • Znieczulony nasieniowód został uchwycony klemem okienkowym. Odpowiednie uchwycenie nasieniowodu jest początkiem i końcem zabiegu. Reszta czynności jest niezwykle prosta.
    Znieczulony nasieniowód został uchwycony klemem okienkowym. Odpowiednie uchwycenie nasieniowodu jest początkiem i końcem zabiegu. Reszta czynności jest niezwykle prosta.
  • Początek rozwarstwienia skóry, celem uwidocznienia nasieniowodu.
    Początek rozwarstwienia skóry, celem uwidocznienia nasieniowodu.
  • Tak wygląda uwidoczniony nasieniowód.
    Tak wygląda uwidoczniony nasieniowód.
  • Na żadnym ze zdjęć nie widać żadnego krwawienia z powierzchni rozwarstwionej skóry.
    Na żadnym ze zdjęć nie widać żadnego krwawienia z powierzchni rozwarstwionej skóry.
  • Nasieniowód na swoim miejscu, widać nieznaczny ślad na powierzchni skóry moszny.
    Nasieniowód na swoim miejscu, widać nieznaczny ślad na powierzchni skóry moszny.

Metoda ma znacznie

Aktualne terminy zabiegów wazektomii
KATOWICE

DR KRETOWICZ

20.0421.0418.05
WROCŁAW
ZIELONA GÓRA
Terminy wolne - dostępne terminy Terminy zajęte - brak wolnych miejsc Terminy weekend - terminy w weekend
Aktulności i blog

Weź odpowiedzialność za antykoncepcję w Rodzinie

wolne terminy zapisy