Raport Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego, jest wydarzeniem światowym w literaturze naukowej. Głowni autorzy zespołu Raportu to:
Sharlip, Arnold M. Belker, Stanton Honig, Michel Labrecque, Joel L. Marmar, Lawrence S. Ross, Jay I. Sandlow, David C. Sokal . Zespół przeanalizował literaturę naukowa na temat wazektomii poczynając od 1949 roku. Poniższy raport oparty jest na 275 najważniejszych pracach z punktu widzenia ich wartości naukowej i poznawczej. Poniżej kompletny spis innych współpracowników Raportu.
Treść raportu jest bardzo przydatna, dla tych Specjalistów, którzy obecnie wykonują wazektomię, dla pacjentów, oraz innych zainteresowanych stron.
Dlaczego pacjentów? Otóż miesięcznie odpowiadamy na wiele e-maili, zapytań pisemnych, telefonicznych od pacjentów którzy mają wiele wątpliwości nie czytając wcześniej zakładki „jak przygotować się do zabiegu?”. I to jest codzienna praca i współpraca. Natomiast zdarzają się bardzo specjalistyczne pytania, oparte na podstawie innych prac naukowych które opublikowane były nawet kilkadziesiąt lat wcześniej. Wypadałoby zorganizować z potencjalnym pacjentem małe seminarium naukowe. Niestety nie można tego robić ze względów czasowych, naukowych itp., i wówczas druga zainteresowana strona zapraszana jest do przeczytania wyżej zamieszczonego raportu.
W Raporcie przedstawiono również graficzne opracowanie różnych metod wykonywania zabiegów wazektomii. Wszystkie te metody, również stosowaliśmy przez okres ostatnich dwunastu lat. Skuteczność tych przedstawionych metod wacha się w granicach 0,6% nawet do 12%. Metodę którą obecnie stosujemy, nazwaliśmy Total Vasectomy. Chodzi o skuteczność w wykonaniu wazektomii po pierwszym zabiegu. Po 24 miesiącach stosowania TV, skuteczność mamy obecnie na poziomie 2 promili. Z literatury wynika , ze mamy najlepszą skuteczność na świecie. Stosujemy ja od maja 2012 roku.
Na końcu opracowania zamieszczono spis literatury.