Promocja świąteczna: zabiegi w dniach 23,27,29,30 grudnia 2024 w obniżonej cenie: 2199zł (2399zł). Szczegóły
Pragniemy zwrócić uwagę, iż niniejsza publikacja powstała już kilka lat temu. Niektóre informacje mogły ulec zmianie. Po najbardziej aktualne dane zapraszamy na główną stronę wazektomia.com
Kto najrzadziej korzysta z wazektomii?
Gdyby to pytanie dotyczyło ilości wykonywanych wazektomii w danym kraju, to odpowiedź byłaby dość prosta, krajem w którym najrzadziej korzysta się z wazektomii byłaby Polska.
Jeden z partnerów nie ma pewności co do chęci posiadania potomstwa w przyszłości, a potoczne określenie tego, to „nie dojrzałem do macierzyństwa”. Są to pary, których relacje są niestabilne lub przeżywają stresujące kontakty międzypartnerskie. W jednym z badań stwierdzono, że kobiety, które zgłaszały częste konflikty z mężem przed wazektomią, były ponad 40 razy bardziej narażone na sytuację, że mąż wykona rewazektomię niż kobiety, które nie zgłaszały takich problemów [Jamieson i in. 2002: 1073-1079]
Mężczyźni, którzy rozważają operację niezależnie od partnerki lub są pod presją z jej strony. Partnerzy, którzy liczą na posiadanie dzieci w późniejszym wieku lub na przechowanie nasienia w banku nasienia lub rewazektomię.
Młodzi ludzie poniżej 30. r.ż. Młodsi mężczyźni mają przed sobą jeszcze wiele nieprzewidzianych sytuacji, może ich czekać jeszcze wiele zmian w życiu, a w późniejszym wieku mogą żałować decyzji z młodości.. Jest 12,5 razy bardziej prawdopodobne, że w późniejszym wieku zdecydują się na rewazektomię.
Mężczyźni, których partnerka jest rozwiedziona lub w separacji w chwili wazektomii. Dlatego 90% mężczyzn podejmuje decyzje zmiany partnerki.
Jak z tego widać, przyczyn podjęcia decyzji, co do wykonania wazektomii lub nie, jest wiele. Partner czy partnerka żyją w swoim środowisku, danym kraju, kulturze, własnych wyobrażeniach. Można to porównać do tzw. efektu motyla. Motyl poruszający skrzydełkami w Kalifornii wpływa na pewne zdarzenia zachodzące w Tokio. Decyzja podjęta dzisiaj, może wymagać korekty za 10 lat, ponieważ nie wiemy, co będzie jutro, po zdarzeniu, które miało miejsce dzisiaj.